Archiwum

​Zaproszenie na spotkanie w Warszawie: „Eucharystia – studnia bez dna i przepis na życie”

Opublikowano w 2017-11-15
Spotkanie z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi, odbędzie się 2 grudnia br. w Warszawie w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia o godz. 12.00. Czytaj więcej »

Zaproszenie na spotkanie z o. Władysławem w Lublinie

Opublikowano w 2017-11-03
Zapraszamy na spotkanie z o. Władysławem, dyrektorem Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, które odbędzie się 12 listopada br. w Lublinie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (przy ul. Bazylianówka 85). Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 12.30. Następnie odbędzie się prelekcja. Czytaj więcej »

Zaproszenie na spotkanie z o. Władysławem w Grudziądzu

Opublikowano w 2017-10-16
Spotkanie odbędzie się 29 października br. w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Zapraszamy! Czytaj więcej »

Zdjęcia z XX Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich

Opublikowano w 2017-10-16
W dniach 16-17 września br. w Licheniu odbył się XX Ogólnopolski Zjazd SPM, Bractwa Niepokalanego Poczęcia, świeckich współpracowników Zgromadzenia Księży Marianów. Zebraliśmy się pod hasłem „Świadkowie Miłości i Wszechmocy Boga” Czytaj więcej »

Nowenna o rychłe zwycięstwo Niepokalanej

Opublikowano w 2017-09-08
Maryja, ukazując się przed stu laty w Fatimie, wzywała do nawrócenia, pokuty i modlitwy i do zawierzenia świata, a szczególnie Rosji, Jej Niepokalanemu Sercu. Zawierzenie Niepokalanej (i w wymiarze osobistym i w wymiarze polityczno-społecznym) ma – według obietnicy Maryi z Fatimy – uchronić świat przed wszelkim złem i dać światu pokój. Czytaj więcej »

Nowenna do św. Charbela

Opublikowano w 2017-07-31
W sanktuarium św. Charbela w Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień. Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Czytaj więcej »

Zaostrza się konflikt na wschodniej Ukrainie

Opublikowano w 2017-06-29
Ludzie, pozbawieni nadziei na lepsze jutro, szukają możliwości ucieczki z zagrożonych terenów. Cały czas trwa pomoc humanitarna w ramach akcji „Papież dla Ukrainy”. Czytaj więcej »

Indie: podręcznik nazywa Jezusa „diabłem”; chrześcijanie protestują

Opublikowano w 2017-06-14
Ojciec Cedric Prakash SJ, działacz na rzecz obrony praw człowieka, stwierdził, że ośmieszanie Jezusa w podręczniku, wiele mówi o tych, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie umysłu, charakteru i tworzenie przyszłości hinduskich dzieci. Czytaj więcej »

Nowenna do Ducha Świętego przed Zesłaniem Ducha Świętego

Opublikowano w 2017-06-02
Zechciejmy usłyszeć słowa Chrystusa wypowiedziane do Nikodema, tak jakby były wypowiedziane do mnie i do Ciebie: Trzeba wam się powtórnie narodzić. Zaraz po tych słowach słyszymy Dobrą Nowinę: Bóg udziela nam Ducha Świętego, który odradza w nas wszystko, co słabe i grzeszne. Czytaj więcej »

Św. Stanisław Papczyński – rok po kanonizacji

Opublikowano w 2017-06-02
5 czerwca 2016 roku papież Franciszek ogłosił Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów świętym Kościoła katolickiego. Od tego czasu kult św. Stanisława Papczyńskiego rozwinął się na skalę zaskakującą nawet jego wiernych czcicieli. Czytaj więcej »