Indie

Indie to państwo w Azji Południowej. Jest to drugie na świecie państwo pod względem liczby ludności (1,15 mld osób). Choć obecnie jest to dynamicznie rozwijający się kraj to w dalszym ciągu dominuje tutaj bieda.
Dominującą religią jest hinduizm (78,14 % ogółu ludności), ponadto 12,5% to muzułmanie i tylko 3,02 % wyznawcy religii chrześcijańskiej; z tego tylko 1, 2% to katolicy.
Choć oficjalnie panuje tutaj wolność religijna to w praktyce chrześcijanie są dyskryminowani a nawet prześladowani. Prawo nie pozwala na ewangelizację wśród wyznawców hinduizmu i osiedlania się misjonarzy cudzoziemców. W ostatnich latach zostało spalonych przez fundamentalistów hinduskich kilkanaście kościołów na północy kraju. Z działalności dobroczynnej w Indiach znana jest bł. matka Teresa z Kalkuty, a także ks. Marian Żelazek z Polski.
Przeważa klimat zwrotnikowy. Występują częste cyklony połączone z wielkimi ulewami w okresie przejściowym między monsunem letnim a zimowym. Średnia temperatura w styczniu wynosi ok. +28 °C. W maju, który jest najcieplejszym miesiącem roku, temperatury wynoszą +27 do +30 °C, z wyjątkiem pustyni Har gdzie temperatura osiąga +36 °C. W Delhi dochodzi nawet do +44 °C.

Marianie w Indiach

Od dawna uwaga wielu marianów była skoncentrowana na Indiach, kraju szczególnie potrzebującym Ewangelizacji, gdzie chrześcijanie są prześladowani. Bezpośrednim impulsem do otwarcia misji był list grupy Hindusów z 2002 roku z prośbą o przyjazd misjonarzy mariańskich. Hindusi zapraszali do swojej ojczyzny członków Zgromadzenia w nadziei na usłyszenie słowa o Bożym Miłosierdziu. Przyjazd księży misjonarzy stał się możliwy dopiero wtedy, kiedy ksiądz biskup Jebamalai Susaimanickam, ordynariusz diecezji Sivagangai (metropolia Madurai), potwierdził gotowość pomocy w organizacji misji w tym kraju i otoczył ją swoim protektoratem. W 2010 roku do Zgromadzenia Marianów wstąpił, jako członek stowarzyszony, ks. Antoni Raia z diecezji Sivagangai, który został przełożonym misji. Ksiądz Raia był i jest nadal odpowiedzialny za duszpasterstwo powołań. W 2011 roku przyjęto pierwszych 15 kandydatów, którzy rozpoczęli wstępny etap formacji zakonnej. Nowo powołani misjonarze pochodzili z bardzo ubogich rodzin, ale mieli wielkie pragnienie stania się zakonnikami i kapłanami. Początkowo studenci mieszkali w wynajętym budynku, po roku zakupiono ziemię i wybudowano pierwsze skrzydło domu studiów. Dzięki ofiarności darczyńcy z Polski, w 2013 roku wybudowano drugie skrzydło, gdzie znajdują się sale wykładowe, kuchnia, jadalnia, kaplica i biblioteka. Z całą pewnością jest to duże wyzwanie, z uwagi na możliwe dotkliwe restrykcje stosowane wobec misjonarzy spoza Indii.
W planach jest budowa sanktuarium i apostolatu Miłosierdzia Bożego, w celu propagowania orędzia o Bożym Miłosierdziu, które nadal nie jest powszechnie znane w Indiach i Azji.