Najpilniejsze potrzeby

Prosimy, wybierz obszar najbliższy Twojemu sercu:

Dzieci Tajfunu – wybieram ten cel
Nagła sytuacja kryzysowa – pożar domu misyjnego w Borysowie - wybieram ten cel
Opieka zdrowotna - dożywanie dzieci w Afryce - wybieram ten cel
Pomoc osobom starszym - Dom Miłosierdzia w Gródku - wybieram ten cel
 

Dzieci Tajfunu

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem wiał silny wiatr. Potem lunęły nieprzebrane strugi deszczu. Wiatr przerodził się w tajfun Sendong, powyrywał drzewa z korzeniami i zmiótł z powierzchni ziemi większość domów. Pod gruzami, w tonach błota, znaleziono setki ofiar. Niektórzy mieli szczęście przeżyć… Tak narodziło się pokolenie sierot lub półsierot, bez dachu nad głową.

 

Ludzie mówią o nich: Dzieci Tajfunu
Wychowane  w  atmosferze wspomnień kataklizmu, skrajnej biedzie i tułaczce od jednego tymczasowego schronienia do drugiego. Właśnie rozpoczęły edukację szkolną.

Ks. Dariusz Drzewiecki, marianin, misjonarz miłosierdzia, od 6 lat pełni posługę na Filipinach. Pod jego opieką znajduje się ponad tysiąc Dzieci Tajfunu.Ks. Dariusz Drzewiecki: „Najważniejsze dla naszych dzieci jest ukończenie szkoły. Wszystkie twierdzą zgodnie: chcemy się uczyć. Na przeszkodzie stoi bieda. Kosztują książki i przybory szkolne, tornistry, obowiązkowy mundurek, dojazdy. Ich rodzice proszą mnie o pomoc w zakupie wyprawki szkolnej. Dzieci Tajfunu łatwo poznać w grupie rówieśników – zazwyczaj nie mają drugiego śniadania. Bezradnie patrzą, kiedy ich koledzy i koleżanki wyciągają kanapki. Milczą. Są przedwcześnie dojrzałe, ale to nie jest powód do radości i dumy. Raczej do smutku… Spotkałem kiedyś 15-letniego chłopca, który pracował na budowie, jako pomocnik murarza. Spytałem, czemu nie jest w szkole. Wyjaśnił:  nie mam czasu chodzić do szkoły, muszę pracować i zarabiać pieniądze. Do dziś nie mogę zapomnieć tej rozmowy…”

Bracie i Siostro w Chrystusie Panu, pomóż Dzieciom Tajfunu spełnić marzenia o nauce.
Twoja ofiara będzie odpowiedzą na ich modlitwy!
  • 27 zł - wystarczy aby podarować dziecku piórnik, zestaw kredek, zeszyty i wszystkie inne, niezbędne przybory
  • 43 zł - wystarczy aby zakupić dziecku buty i obowiązkowy mundurek, bez którego nie można chodzić do szkoły
  • 185 zł - wystarczy aby sfinansować drugie śniadanie w stołówce i dojazd do szkoły dla trójki dzieci przez cały miesiąc
  • 76 zł - wystarczy aby podarować plecaki szkolne czwórce maluchów ze szkoły podstawowej

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
PKO SA VII/O Warszawa
53 1240 1109 1111 0000 0515 2270
Z dopiskiem: Dzieci Tajfunu

Bóg zapłać za hojność!

 

Pomóż odbudować po pożarze
dom duszpasterski na Białorusi

W parafii w Borysowie księża marianie mieszkają i pracują w skrajnie trudnych warunkach. Dach starego domu jest dziurawy i podczas deszczu do środka cieknie woda. W budynku nie ma żadnych wygód, w zimie trudno go ogrzać. W lutym 2016 roku nieznany sprawca celowo podpalił dom w środku nocy. Pożar udało się ugasić, ale zniszczenia jeszcze bardziej pogorszyły stan budynku. Księża stanęli  przed smutną prawdą: nie da się tu ani mieszkać, ani pracować. Obecnie dwóch kapłanów nocuje  w zakrystii. Do urządzonej prowizorycznie sypialni na poddaszu wchodzi się po drewnianych, drabinowych schodach. Ks. Józef,  którego wiek i zdrowie nie pozwala na pokonywanie stromych szczebli, pracuje i nocuje w domu uszkodzonym przez pożar.

 

Prosimy, pomóż wybudować nowy dom misyjny. Każda ofiara przybliża nas do celu!
  • 26 zł – tyle kosztuje m² tynku na ścianach zewnętrznych (musimy otynkować 1760 m²)
  • 41 zł – tyle kosztuje m² izolacji przeciwwodnej (musimy położyć 28 m² izolacji)
  • 377 zł – tyle kosztuje m² drewnianej konstrukcji dachu z izolacją i pokryciem (musimy wykonać 389 m² dachu)
  • 230 zł – tyle kosztuje m² ściany zewnętrznej (potrzebujemy wybudować 252 m² ścian)
W nowym domu misyjnym otworzymy: kuchnię i jadłodajnię dla ubogich, salki katechetyczne, miejsce spotkań wspólnot parafialnych, punkt pomocy najuboższym parafianom (Caritas) oraz kancelarię i mieszkanie dla kapłanów, umożliwiające pełnienie posługi w godnych warunkach.
Dom misyjny to nie tylko dach nad głową dla misjonarzy. To brama, przez którą prowadzimy dusze do Boga. Kluczem do jej otwarcia jest ofiarność ludzi dobrej woli.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
PKO SA VII/O Warszawa
53 1240 1109 1111 0000 0515 2270
Z dopiskiem: Parafia w Borysowie

Dziękujemy w imieniu potrzebujących,
o naszych Darczyńcach i Dobrodziejach pamiętamy w codziennej modlitwie.


Dożywianie dzieci w Afryce

Misjonarze mariańscy, pracujący w najbiedniejszych krajach afrykańskich, takich jak Kamerun i Rwanda, regularnie pomagają najbiedniejszym dzieciom poprzez zapewnienie im dożywiania. Wystarczy niecałe 2 zł, aby podarować dziecku pełnowartościowy i ciepły posiłek.

 

Warto pamiętać, że dzieci niedożywione częściej chorują, gorzej się uczą, są słabsze od rówieśników i bardzo często mają kłopoty z koncentracją uwagi na lekcjach w szkole. To powoduje, że nie zdobywają zawodu, jaki mógłby w przyszłości ochronić od biedy ich własne rodziny. Zapewnienie najmłodszym posiłku jest zatem nie tylko pomocą doraźną, ale podarowaniem im szansy na lepszy start w życiu.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
PKO SA VII/O Warszawa
53 1240 1109 1111 0000 0515 2270
Z dopiskiem: Dożywianie dzieci w Afryce

Dziękujemy w imieniu potrzebujących,
o naszych Darczyńcach i Dobrodziejach pamiętamy w codziennej modlitwie.


Dom opieki dla bezdomnych, starszych osób w Gródku

W Domu Miłosierdzia w Gródku Podolskim mieszka 56 osób. To samotni staruszkowie, w większości katolicy, dotknięci skrajnym ubóstwem, cierpiący  na  różne  choroby i dolegliwości.  Prawie  połowa  z  nich  nie chodzi i nie siedzi, jest przykuta na stałe do łóżka.  16  osób  boryka  się  ze  złożoną niepełnosprawnością.  Wszyscy  nie  mają krewnych ani żadnych źródeł utrzymania. To  Darczyńcy, którzy  przekazują jałmużnę  dla placówki, zapewniają im jedzenie, ubranie, dach nad głową, leki i pomoc medyczną.Przyjmując chorego pod swój dach, zobowiązujemy się przez nim i przed Bogiem, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby otoczyć go opieką. Prosimy  o pomoc w wypełnieniu tej obietnicy. Sprawozdanie z pomocy podopiecznym Domu Miłosierdzia i wydatkowania ofiar otrzymanych od Darczyńców w 2015 roku jest dostępne tutaj. Obecnie zbieramy fundusze na zapewnienie Podopiecznym regularnej opieki medycznej, zakup zapasów żywności i środków czystości.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
PKO SA VII/O Warszawa
53 1240 1109 1111 0000 0515 2270
Z dopiskiem: Dom Miłosierdzia

Dziękujemy w imieniu potrzebujących,
o naszych Darczyńcach i Dobrodziejach pamiętamy w codziennej modlitwie.